pátek 24. června 2022

MŠMT hájí činy Luďka Šteffela

Zveřejňujeme odpověď MŠMT na dotaz Radka Sárköziho, prezidenta Pedagogické komory, z. s., ohledně možného odvolání náměstka Milana Štábla a činnosti Luďka Šteffela:

Dobrý den,

k odvolání náměstka Milana Štábla není důvod. Ten, jako krizový manažer okamžitě po svém jmenování do funkce ředitele Cermatu začal konat kroky pro stabilizaci této společnosti jak po personální, tak ekonomické stránce.

Pana Šteffela najal v dubnu jako obecně uznávaného odborníka na IT kvůli zakázce na servisní služby a podporu provozu TPKC. Přes několik kol vyjednávání s dodavatelem služeb se mu podařilo částku, kterou Cermat zaplatí dodavateli v následujících šesti měsících, snížili z původních 21 570 544 Kč na 17 243 162 Kč. Tímto tedy ušetřil přes 4 200 000 Kč z veřejných financí.

Do příchodu pana náměstka Štábla na Cermat byly tyto zakázky (PragoData, Konica) zadávány na základě užšího výběrového řízení. Chtěl tedy logicky docílit otevřeného řízení, aby zjistil, zda cena je v místě a čase obvyklá, nebo se s cenou můžeme posunout níž, což se následně potvrdilo.

Náměstek Štábl v časové tísni ani nemohl měnit dodavatele (PragoData, Konica), jen chtěl vyjednat férovou cenu. To se podařilo i s přispěním pana Šteffela. Samozřejmě, s ohledem na současnou kauzu, další spolupráce nepřipadá v úvahu. Činnost pana Šteffela skončila podepsáním dodatku se společností PragoData 14. června. Dodatek je uveřejněn v registru smluv.

S pozdravem

Odbor vnějších vztahů a komunikace

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Karmelitská 529/5, Malá Strana

118 12 Praha 1

email: press@msmt.cz

www.msmt.cz

Tématu se věnoval web Pedagogické.info:

Žádné komentáře:

Okomentovat