čtvrtek 9. prosince 2021

Odpověď z MŠMT k prodloužení vánočních prázdnin

Zveřejňujeme odpověď na dotaz k prodloužení vánočních prázdnin, který zaslal na Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR prezident spolku Pedagogická komora Radek Sárközi...

Vážený pane prezidente,

co se týče diskutovaného prodloužení vánočních prázdnin, ministr školství Plaga tento týden na Radě pro zdravotní rizika všem přítomným zopakoval svou pozici, a totiž, že prodloužení prázdnin ve školách bez dalších opatření, jako je omezení volnočasových, sportovních a dalších aktivit v ostatních sférách společnosti, které snižují počet sociální kontaktů, nedává smysl. Pokud je tedy situace natolik vážná, že vyžaduje podobná opatření, nevyhlašují se formou vyhlášky prodlužující prázdniny, ale prostřednictví mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví.

Odbor vnějších vztahů a komunikace
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Karmelitská 529/5, Malá Strana
press@msmt.cz