pondělí 27. srpna 2018

Odpovědi poslanců na dotaz Pedagogické komory

Pedagogická komora oslovila všechny poslance s dotazem, jak budou postupovat, pokud vláda nesplní usnesení Poslanecké sněmovny o navýšení platů učitelů o 15 % už od září 2018.
  • Jako opoziční poslanec budu interpelovat vládu proč svůj úkol nesplnila. Stanislav Juránek (KDU-ČSL)
  • Budu podporovat co nejrychlejší zvýšení platů učitelům. Jan Čižinský
  • Naše hnutí využije všech ústavních prostředků, které máme jako opozice k dispozici, k tomu, aby vláda splnila své sliby. Pavel Jelínek (SPD)
  • I mě pobuřuje, že vláda naslibuje, poslanci odsouhlasí, ale v realitě se nic nezmění, už jsem toto rozhořčení dnes komentovala do médií. Bohužel o zvyšování platů jako opoziční poslankyně nemohu rozhodovat, je to zcela na vládě. Od nás samozřejmě zaznívá apel, ale to je nyní tak jediné co můžeme reálně dělat. Nicméně jak vidíte dle usnesení sněmovny, které by mělo pro vládu mít váhu, protože vláda je odpovědna sněmovně, už jsme se snažili přimět vládu k přidání ve školství a stejně to vláda nedodrží (a nic jí nebránilo, aby tak učinila).  Markéta Pekarová Adamová (TOP 09)
  • ODS udělá maximum pro to, aby návrh na zvýšení platu učitelům byl platný již od září. Zuzana Majerová Zahradníková
Zároveň jsme požádali o pomoc a podporu všechny senátory.