Jak pracovat s účtem na doméně pedagogicka-komora.cz

Pedagogická komora, z.s., využívá sadu aplikací Google Workspace pro neziskové organizace, dříveG Suite pro neziskové organizace. Jde o Účet Google na doméně pedagogicka-komora.cz, který na rozdíl od běžného Účtu Google (například jmeno@gmail.com) vytváří a spravuje administrátor Google Workspace.

Každý člen má pro potřeby identifikace a interní komunikace vytvořen účet ve tvaru jmeno.prijmeni@pedagogicka-komora.cz.

G Workspace je sada integrovaných aplikací, které organizacím umožňují používat vlastní doménu a být produktivnější, efektivnější a lépe spolupracovat. S pomocí oblíbených nástrojů, jako je Gmail, Kalendář a Dokumenty, mohou členové přistupovat k společným datům odkudkoli, v libovolném zařízení a soustředit se jen na společné činnosti s vysokou mírou zabezpečení.

Základní přihlášení a správa členského účtu je na adrese https://myaccount.google.com/intro:

Přihlásit se můžete klepnutím na modré tlačítko Přihlásit se vpravo nahoře:

Zobrazí se vám přihlašovací obrazovka Účtu Google:

Po zadání jména účtu, tedy jmeno.prijmeni@pedagogicka-komora.cz a odklepnutí tlačítka Další, se zobrazí výzva k zadání hesla:

Pokud budete mít problémy s přihlášením, obraťte se na administrátora e-mailem na adresu janek.wagner@pedagogicka-komora.cz, zprávou na sociální síti Facebook nebo pomocí chatu Google Chat na janek.wagner@gmail.com.

Řadu problémů s přihlášením můžete vyřešit i pomocí nápovědy:

Po zadání správného hesla se změní úvodní okno G Workspace (pokud si vložíte vaši fotografii, bude se zobrazovat, jinak se zobrazí jen počáteční písmeno vašeho jména) :

K jednotlivým nástrojům G Workspace můžete přistupovat po klepnutí na ikonku s devíti čtverečky vpravo nahoře:

Po klepnutí na ikonku se zobrazí nabídka nástrojů:

Každý člen získává v G Workspace vlastní chráněné a zálohované datové úložiště o celkové velikosti 30 GB, které využívají nástroje Gmail, Disk Google a Fotky Google (podle vašeho nastavení se fotografie nahrané ve vysoké kvalitě budou ukládat mimo tento limit, ale fotky nahrané v původní kvalitě se budou započítávat do kvóty úložiště).

Další data z činnosti spolku budou pro vaše potřeby sdílená.

Automatické přeposílání zpráv z Gmailu Pedagogické komory, z.s., na jiný účet

E-maily – ať už všechny nové zprávy, nebo jen určité typy zpráv – si můžete nechat přeposílat na jinou e-mailovou adresu (viz též Nápověda Gmail).

Nastavení automatického přeposílání

Zprávy si můžete nechat automaticky přeposílat na jinou adresu. Přeposílat se dají všechny nové e-maily, nebo jen určité typy zpráv.

Poznámka: Přeposílání můžete nastavit pouze na počítači, v mobilní aplikaci Gmail to nejde.

Zapnutí či vypnutí automatického přeposílání

Poznámka: Do přeposílání nových zpráv se nezahrnují zprávy ze spamu.

Zapnutí automatického přeposílání
  1. Na počítači otevřete účet Gmail, ze kterého chcete zprávy přeposílat. Přeposílat lze pouze zprávy zaslané na jednu adresu Gmailu, ne zprávy určené pro skupinu adres nebo alias.
  2. Vpravo nahoře klikněte na ozubené kolečko .
  3. Klikněte na Nastavení.
  4. Klikněte na kartu Přeposílání a protokol POP/IMAP.
  5. V sekci Přeposílání klikněte na Přidat adresu pro přeposílání.
  6. Zadejte e-mailovou adresu, kam chcete zprávy přeposílat.
  7. Klikněte na Další Pokračovat OK.
  8. Na zadanou adresu bude odeslána ověřovací zpráva. Klikněte na odkaz, který je v ní uveden.
  9. Přejděte zpět na stránku nastavení v účtu Gmail, z kterého chcete zprávy přeposílat, a obnovte prohlížeč.
  10. Klikněte na kartu Přeposílání a protokol POP/IMAP.
  11. V sekci Přeposílání vyberte možnost Přeposlat kopii doručené zprávy.
  12. Určete, jak se má zacházet s kopií zpráv v Gmailu. Doporučujeme nastavení Uchovat kopii Gmail v Doručené poště.
  13. Dole na stránce klikněte na Uložit změny.

Intranet Pedagogické komory z.s.

Všechny potřebné odkazy naleznete na intranetu, který je přístupný po přihlášení.

Někdy dochází ke kolizi účtů Google a zobrazuje se chyba 404, v tom případě si otevřete intranet v anonymním okně prohlížeče, připadně se odhlaste z osobního nebo školního účtu Google a a přihlašte se do účtu Pedagogické komory..

Valná hromada

Pro jednání Valné hromady bude použita služba Skupiny, případně i další.

Instruktážní video