čtvrtek 7. června 2018

Vláda schválila pro školy a lékařské fakulty letos navíc 1,2 mld.

Pedagogická komora jako první organizace oficiálně upozornila, že školám chybí v roce 2018 finanční prostředky na nenárokové části platu zaměstnanců: Bude inkluze financována na úkor platů pedagogů? Na schůzce s premiérem Babišem a ministrem Plagou jsme za Pedagogickou komoru zdůraznili, že se jedná o vážný problém, který je třeba rychle vyřešit. Robert Plaga přislíbil, že se sejde se zástupci Asociace krajů. Společně přesně vyčíslí, kolik školám chybí na tento rok peněz. A přijde si o ně říct na vládu. Svůj slib splnil. Ve středu 6. 6. vláda chybějící finance i díky našemu intenzivnímu tlaku školám dorovnala.

1 komentář:

1. To je skvělé! Jen, aby se opravdu nepletlo financování pedagogů s financováním inkluze. Mohu se ještě zeptat, kdy má vláda rozhodnout o zvýšení příplatku pro třídní učitele? Děkuji.

OdpovědětVymazat