úterý 25. ledna 2022

Kovid mezi žáky: další historické maximum

Z aktuálních grafů, které pro Pedagogickou komoru, z. s., zpracoval datový analytik M. Bauer, vyplývá, že se počet žáků pozitivně testovaných na covid-19 dostal minulý týden v některých věkových kategoriích opět na historické maximum za celou dobu epidemie.

Nejhorší situace je mezi žáky středních škol a 2. stupně ZŠ. Počet nově nakažených v těchto věkových kategoriích je několikanásobně vyšší, než činí průměr za celou Českou republiku. Na nejvyšších hodnotách od počátku epidemie jsou rovněž pozitivně testované děti navštěvující mateřské školy. A to přesto, že zde neprobíhá preventivní antigenní testování, jak je tomu v případě žáků ZŠ a SŠ.

Rostou i počty hospitalizovaných do 19 let. Zde je na maximech věková skupina do 4 let.

Všechny zde publikované grafy vycházejí z veřejně dostupných datových sad ÚZIS. V grafech ovšem nejsou zahrnuty reinfekce, neboť ty ÚZIS vykazuje samostatně a navíc příslušné datové sety z ÚZIS nejsou rozčleněny podle věku ani krajů, takže je nelze do grafů zapracovat...

Pedagogická komora, z. s.