sobota 9. května 2020

Poradna pro rodiče žáků se speciálními vzdělávacími potřebami

Na pomoc rodičům, kteří musejí v současné situaci vzdělávat své děti se speciálními vzdělávacími potřebami doma, připravil spolek Pedagogická komora online poradnu. Odborníci a dlouholetí praktici z jednotlivých oborů speciální pedagogiky rádi pomohou nejen rodinám, ale i učitelům. Žáci se speciálními vzdělávacími potřebami potřebují v této nelehké době cílenou podporu. Dotazy odborníkům můžete pokládat buď prostřednictvím e-mailu poradna-pro-rodice@pedagogicka-komora.cz, nebo přímo v uzavřené facebookové skupině Poradna pro rodiče (Pedagogická komora).

Kdo vám bude odpovídat:

• Iva Třísková – dys-poruchy, ADHD, nadaní
  • Jana Šarounová – logopedie, AAK komunikace
  • Martin Ždánský – tyfloped (zrakově postižení)
  • Jana Navrátilová – tyfloped (zrakově postižení)
  • Jitka Svátková – psycholog (pracovnice PPP)
  • Eva Hlaváčková – mentální postižení (pracovnice SPC)
  • Jana Karvaiová – mentální postižení, dys-poruchy, ADHD, nadaní
  • Hana Mikulcová – dys-poruchy, ADHD, legislativa
  • Kateřina Janečková – PAS, ADHD
  • Jitka Moosová – prevence sociálně-patologických jevů, poruchy chování

Pravidla pro dotazy:

Nejprve požádejte o členství ve facebookové skupině Poradna pro rodiče (Pedagogická komora) a přečtěte si starší dotazy (je možné, že na podobný dotaz jsme již odpovídali). Napište svůj dotaz přímo nebo prostřednictvím zprávy některému ze správců facebookové skupiny. Pokud nepoužíváte Facebook nebo je dotaz příliš osobní, zašlete ho prostřednictvím e-mailu: poradna-pro-rodice@pedagogicka-komora.cz. Garantujeme, že zachováme vaše soukromí. Ve všední dny většinou odpovídáme do 24 hodin. Předpokládáme, že se budou některé dotazy opakovat, připravujeme proto publikaci odpovědí na často kladené dotazy (FAQ).