neděle 8. dubna 2018

Pedagogická komora, z.s. - nejpočetnější školský spolek v ČR

Pokud se učitelé, ředitelé škol a další pedagogové nepropojí a společně veřejně nevystoupí, budou politici o školství jakožto prioritě nadále jen mluvit, ale jejich skutky budou opačné. Aktuálně má školství přijít o 400 milionů korun kvůli slevám na jízdném pro žáky a seniory. To je 3 000 Kč na učitele za rok. V roce 2011 byl podíl školství na hrubém domácím produktu země 4,3 %, od té doby stále klesá až na současných 3,7 % HDP. Průměr EU činí více než 5 % HDP - v českém školství tudíž chybí 66 miliard korun ročně. Průměrné platy českých učitelů jsou nejnižší v EU a činí pouze 55 % průměrné mzdy vysokoškolsky vzdělaných zaměstnanců. Průměr EU je 86 %. Školství není prioritou a nikdy jí nebylo. Více statistických informací naleznete v samostatném článku. Členství ve spolku Pedagogická komora je nejefektivnější cesta, jak zlepšit české školství. Připojte se k 1.900 pedagogů, kteří se již členy stali, a vyplňte přihlášku ke členství ve spolku Pedagogická komora.