čtvrtek 28. září 2017

Pedagogická komora - přihláška do spolku

Pokud máte zájem o členství ve spolku Pedagogická komora, prosím, vyplňte online přihlášku.

Aktuální cíle spolku (celé stanovy):

• Propojení pedagogů a vytvoření silné a respektované stavovské organizace
  • Iniciování revize inkluze na základě podnětů učitelů z praxe
  • Navýšení rozpočtu školství na průměr zemí EU (% z HDP), což je o 25 % více než nyní
  • Narovnání platů pedagogů na průměr EU (relace k ostatním stejně kvalifikovaným zaměstnancům), což je o 50 % více než nyní
  • Snížení administrativní zátěže škol (ředitelů i učitelů)
  • Přijetí zákona o Pedagogické komoře, která bude oficiálním připomínkovým místem školské legislativy a profesní stavovskou organizací pedagogických pracovníků

Za říjen evidujeme již 920 přihlášek - učitelů (75 %), ředitelů (15 %) a dalších pedagogických pracovníků.

2 komentáře:

1. http://www.ceskaskola.cz/2017/09/radek-sarkozi-signatari-petice-proti.html

OdpovědětVymazat
  2. ráda bych vyslovila komentář k postupu jednoho z ředitelů pražské základní školy: s výhledem nutnosti přidat učitelům 15 % platu odejmul všem nyní v předstihu tzv. pohyblivou složku platu patrně, aby ho to přidání na platu nestálo v rozpočtu školy tak moc, jak bude podle nového předpisu v listopadu. POVAŽUJEME TO ZA OBYČEJNOU NESTOUDNOST.

OdpovědětVymazat

Děkujeme Vám za komentář, bude zveřejněn po schválení administrátorem tohoto webu. :-)