úterý 19. listopadu 2019

AKTUÁLNÍ TÉMA: Sloučení NÚV s NIDV

Ministr školství  Robert Plaga rozhodl, že k 1. lednu 2020 dojde ke sloučení Národního ústavu pro vzdělávání s Národním institutem pro další vzdělávání, což jsou organizace přímo řízené MŠMT. V tomto rozcestníku budeme průběžně zveřejňovat informace o propouštění odborných pracovníků  NÚV a dalších problémech, které jsou s faktickým zrušením NÚV spjaty. Zásadní otázkou je, jak bude zajištěna implementace novely inkluzivní vyhlášky č. 27/2016, která je účinná rovněž od 1. ledna 2020 (ta byla doposud v gesci NÚV, ovšem většina jeho odborných pracovníků bude do konce tohoto roku propuštěna)...

"Ministr Robert Plaga - předal paní zpravodajce Kateřině Valachové podklady, které si vyžádala od NÚV, jedná se o přibližně 30 tis. stran (fyzicky i elektronicky). Ministerstvo nechtělo zdržovat dodání podkladových materiálů a záměrně tím blokovat projednávání, ale zpracování požadovaných výstupů bylo velmi náročné." (zápis z  25. schůze školského výboru Poslanecké sněmovny dne 2. 10. 2019)