středa 16. ledna 2019

AKTUÁLNÍ TÉMA: Bezplatné školní obědy

Aktuálně jsou hlavním tématem veřejných diskuzí "obědy zdarma" (přesněji "obědy hrazené z evropských fondů a daní"...). Vývoj kolem bezplatných obědů budeme průběžně mapovat, přestože se jedná o zástupný problém (skutečné problémy podfinancovaného školství se neřeší)...
Další informace
Text návrhu MŠMT: "Právnická osoba vykonávající činnost školy, která je zřízena státem, krajem, obcí nebo svazkem obcí, poskytuje po dobu pobytu ve škole školní stravování bezplatně dětem mateřských škol, dětem v přípravné třídě základní školy a přípravném stupni základní školy speciální, žákům základních škol, žákům nižšího stupně šestiletých a osmiletých gymnáziích a žákům prvního až čtvrtého ročníku osmiletého vzdělávacího programu konzervatoře, pokud pro daný školní rok doloží, že jim náleží přídavek na dítě podle zákona upravujícího státní sociální podporu."

Text návrhu poslaneckého klubu ČSSD: "Dětem v mateřských školách, přípravných třídách základní školy a přípravném stupni základní školy speciální a žákům prvního stupně základních škol zřizovaných státem, krajem, obcí nebo svazkem obcí se poskytuje školní stravování bezúplatně."