sobota 9. února 2019

Pedagogická komora v pořadu A DOST! Odměny na MŠMT

Nejnovější díl pořadu A DOST! na TV Stream Ministerská koryta a odměny vs. učitelská bída se věnoval odměnám náměstků a ředitelů odborů na MŠMT. Ministerští úředníci pobírají odměny až do výše 30 % základního platu. Za co konkrétně to bylo a proč jsou tak vysoké, ministr školství Robert Plaga nesdělil. MŠMT se k této problematice odmítlo vyjádřit. Roční odměny některých náměstků byly loni vyšší než průměrný plat pedagoga a činily až 420.000 Kč (nejvyšší plat náměstka byl 1.933.130 korun). MŠMT v roce 2018 přestalo svolávat pracovní skupiny, komunikace s učiteli  z praxe byla ze strany ministerstva minimální a ani výstupy z MŠMT nejsou příliš přesvědčivé (rozhodnutí jsou opakovaně odkládána, informace nejsou poskytovány)...