středa 13. září 2023

Stanovisko prezidia Pedagogické komory, z.s., k jednání prezidenta spolku Radka Sárköziho

(Praha 13. září 2023) Prezidium Pedagogické komory, z.s., se omlouvá paní poslankyni Renatě Zajíčkové, panu ministrovi školství, mládeže a tělovýchovy Mikuláši Bekovi, členům spolku i široké veřejnosti  za nevhodné chování prezidenta spolku Radka Sárköziho na jednání Národního konventu o vzdělávání v pátek 8. září 2023 v Senátu. 


Mrzí nás chování prezidenta spolku Radka Sárköziho, který se za své urážlivé výroky dosud neomluvil. Prezident spolku Radek Sárközi byl vyzván k omluvě a k rezignaci na funkci.


Prezidium Pedagogické komory, z.s., si je vědomo některých pochybení v činnosti spolku a je připraveno je okamžitě řešit. Navrhli jsme proto svolání elektronické valné hromady spolku v termínu 21. - 31. října 2023, na které bude situace projednána a zvoleno nové vedení spolku, které dostane za úkol nedostatky v co nejkratší době napravit.


Ujišťujeme členy, kterých je více než 3000, i pedagogickou veřejnost, která je zapojena do aktivit spolku především na sociálních sítích (naše největší diskusní skupina pedagogů má přes 33000 členů a členek) , že spolek bude i nadále aktivně vystupovat na základě jejich požadavků a bude hájit jejich oprávněné zájmy.


Připomínáme, že hlavním cílem spolku bylo ustavení profesní pedagogické komory ze zákona, protože jsme si vědomi, že pedagogická veřejnost nemá reprezentativní organizaci pedagogických pracovníků regionálního školství. 


Proto jsme uvítali ustavení Národního konventu o vzdělávání ministrem Mikulášem Bekem jako odborné diskusní platformy, kde se mohou zástupci vzdělávacích institucí, školských spolků a asociací či neziskového sektoru zapojit do dialogu o připravovaných plánech v oblasti školství za kontroly široké veřejnosti díky přímému vysílání jednání.


Protestujeme proti dezinformacím v článku Jiřího Macha na serveru Novinky.cz, které především v titulku nepravdivě popisují události při jednání Národního konventu o vzdělávání. 


Mgr. Markéta Emmer Illová, vedoucí sekce základních škol

Mgr. Jana Karvaiová, hlavní koordinátorka speciálních pedagogů

Mgr. Štefan Klíma, vedoucí sekce středních škol

Mgr. Natália Toflová, vedoucí sekce mateřských škol

Ing. Jan Wagner, viceprezident


Pedagogická komora, z. s.

www.pedagogicka-komora.cz

kontakt: Jan Wagner, 774526359, janek.wagner@gmail.com


Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkujeme Vám za komentář, bude zveřejněn po schválení administrátorem tohoto webu. :-)