neděle 17. ledna 2021

Otevřený dopis ředitelů škol premiérovi k platům pedagogických pracovníků

V tomto rozcestníku naleznete informace k Otevřenému dopisu ředitelů škol premiérovi k platům pedagogických pracovníků, který k 11. lednu 2021 podepsalo již 1.181 ředitelů a ředitelek škol (MŠ, ZŠ, ZUŠ, SŠ, VOŠ...). Celkový počet signatářů otevřeného dopisu z řad vedoucích pracovníků škol a školských zařízení činí 1.289. 

AKTUALIZACE: K 17. lednu 2021 má otevřený dopis celkem 2.711 signatářů.

Dopis mohou podpořit nejen ředitelé škol, ale rovněž zástupci ředitele i další vedoucí pracovníci škol a školských zařízení. Podpořit názory ředitelů škol uvedené v tomto dopise mohou samozřejmě všichni pedagogičtí pracovníci. Stačí vyplnit podpisový formulář on-line, který naleznete níže... 

Otevřený dopis můžete podepisovat do 20. 1. 2021. Předem děkujeme za podporu a rozeslání tohoto odkazu kolegům, na které máte kontakty.

1 komentář:

  1. Dobrý den, osobně nechápu, proč se neustále v médiích řeší zejména platy pedagogů, když u mnohých dalších profesí jsou zvyšovány průběžně a většinou o více procent. O nás se neustále hovoří, nakonec vždy dostaneme méně, než nám bylo slibováno. Uráží mne to, jak se tím dostáváme u veřejnosti opakovaně do pozice chudáčků, kterým je vždy vysvětleno, že vlastně mohou být rádi, že dostali alespoň něco. Prosím, abychom nebyli alespoň neustále probírání v médiích. Pokud chceme, aby na studium a následně do škol nastupovali ve vyšší míře studenti, kteří patří na středních školách mezi ty nejlepší, potřebujeme je do naší profese nalákat, což stávajícími platy opravdu nelze. Školství potřebuje mnoho změn, jednou z nich je, aby si učitel vydělal tolik, aby se mu další profese nesmály za to, že učí. Ten kdo má děti, pochopí po jejich nástupu do školy, jak významná naše profese je, každý pak velmi řeší, kdo vlastně jeho dítě bude učit. Učitelé mají v rámci své profese mnoho starostí, bylo by dobré alespoň v otázce odměnění za práci dojít ke znatelnému posunu k lepšímu. To asi ale vymře minimálně další celá učitelská generace, než se dočkáme.

    OdpovědětSmazat

Děkujeme Vám za komentář, bude zveřejněn po schválení administrátorem tohoto webu. :-)