úterý 5. června 2018

AKTUÁLNÍ TÉMA: Reforma financování regionálního školství (normativy na žáka versus PHmax)

Václav Klaus se skupinou poslanců navrhuje odklad reformy financování škol o 10 let (spíše jde tedy o její zrušení...). Roční náklady na reformu financování škol mají činit 11,5 miliard korun (při schvalování příslušné novely školského zákona bylo v důvodové zprávě uvedeno, že náklady budou 2,5 až 5 miliard). Ministr školství Robert Plaga nejprve navrhl odklad spuštění reformy financování škol o jeden rok (od roku 2020), protože nebyly zajištěny finanční prostředky, vzápětí ale vláda od odkladu ustoupila, protože se finance našly. Státní rozpočet na rok 2019 ovšem není schválen (ještě se ani nezačal připravovat)... AKTUALIZACE (30.5.2018): Reforma financování bude postupná, fungovat začne za dva roky, řekl Plaga + tisková zpráva MŠMT

Aktuální informace k reformě financování škol podle PHmax
Nové financování škol v médiích
Aktuální informace ke stávající podobě financování (normativů na žáka)
Pokud neumíte vypočítat PHmax pro svou školu, zažádejte o výpočet přímo MŠMT na e-mailu: posta@msmt.cz

Žádost o výpočet PHmax pro naši školu

Dobrý den,

s ohledem na aktuální sestavování úvazků pro školní rok 2018/2019 prosíme o informaci, jaká bude hodnota PHmax pro naši školu a jaké finanční prostředky obdržíme v novém systému. Potřebujeme co nejdříve znát:

1) PHmax pro naši školu = ?
- tomu odpovídají finanční prostředky ve výši = ?

3) Současná situace naší školy odpovídá PHmax = ?
- tomu odpovídají finanční prostředky ve výši = ?

Připojujeme údaje za naši školu:

- zde musíte doplnit počet tříd ve škole, počet žáků v jednotlivých třídách, počet úvazků a jejich výši, počet hodin týdně ve třídě a počet hodin půlených, u MŠ např. dobu provozu a překrývání učitelek atd. Totéž pro školní družinu apod. Pokud neuvedete všechny údaje potřebné k výpočtu, z MŠMT si vyžádají, co potřebují vědět...

2 komentáře:

  1. http://www.pedagogicke.info/2018/02/22-2-diskuse-kazde-dite-ma-pravo-na.html

    OdpovědětVymazat
  2. http://www.pedagogicke.info/2018/02/asociace-reditelu-zakladnich-skol-cr.html

    OdpovědětVymazat

Děkujeme Vám za komentář, bude zveřejněn po schválení administrátorem tohoto webu. :-)