pátek 1. prosince 2017

Jak pracovat s účtem na doméně pedagogicka-komora.cz

Pedagogická komora, z.s., využívá sadu aplikací G Suite pro neziskové organizace. Jde o Účet Google na doméně pedagogicka-komora.cz, který na rozdíl od běžného Účtu Google (například jmeno@gmail.com) vytváří a spravuje administrátor G Suite.

Každý člen má pro potřeby identifikace a interní komunikace vytvořen účet ve tvaru jmeno.prijmeni@pedagogicka-komora.cz.

G Suite je sada integrovaných aplikací, které organizacím umožňují používat vlastní doménu a být produktivnější, efektivnější a lépe spolupracovat. S pomocí oblíbených nástrojů, jako je Gmail, Kalendář a Dokumenty, mohou členové přistupovat k společným datům odkudkoli, v libovolném zařízení a soustředit se jen na společné činnosti s vysokou mírou zabezpečení.

Základní přihlášení a správa členského účtu je na adrese https://myaccount.google.com/intro:

Přihlásit se můžete klepnutím na modré tlačítko Přihlásit se vpravo nahoře:

Zobrazí se vám přihlašovací obrazovka Účtu Google:

Po zadání jména účtu, tedy jmeno.prijmeni@pedagogicka-komora.cz a odklepnutí tlačítka Další, se zobrazí výzva k zadání hesla:

Pokud budete mít problémy s přihlášením, obraťte se na administrátora e-mailem na adresu janek.wagner@pedagogicka-komora.cz, zprávou na sociální síti Facebook nebo pomocí chatu Hangout na janek.wagner@gmail.com.

Řadu problémů s přihlášením můžete vyřešit i pomocí nápovědy:

Po zadání správného hesla se změní úvodní okno G Suite (pokud si vložíte vaši fotografii, bude se zobrazovat, jinak se zobrazí jen počáteční písmeno vašeho jména) :

K jednotlivým nástrojům G Suite můžete přistupovat po klepnutí na ikonku s devíti čtverečky vpravo nahoře:

Po klepnutí na ikonku se zobrazí nabídka nástrojů:

Každý člen získává v G Suite vlastní chráněné a zálohované datové úložiště o celkové velikosti 30 GB, které využívají nástroje Gmail, Disk Google a Fotky Google (podle vašeho nastavení se fotografie nahrané ve vysoké kvalitě budou ukládat mimo tento limit, ale fotky nahrané v původní kvalitě se budou započítávat do kvóty úložiště).

Další data z činnosti spolku budou pro vaše potřeby sdílená.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkujeme Vám za komentář, bude zveřejněn po schválení administrátorem tohoto webu. :-)